Վիրաբույժ-կոնսուլտանտին մեղադրանք է առաջադրվել
ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզի քննչական բաժնում ավարտվել է վիրաբույժ-կոնսուլտանտի կողմից մասնագիտական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազը հաստատել է մեղադրական եզրակացությունը:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ Գյումրի քաղաքի «Ճերմակ հիվանդանոց» ՍՊ ընկերության վիրաբույժ-կոնսուլտանտ Հ. Ներսիսյանը իր մասնագիտական պարտականությունները կատարել է ոչ պատշաճ, որն անզգուշությամբ առաջացրել է բուժվող հիվանդ Հ. Մկրտչյանի մահը:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա Հ. Ներսիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 130-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
ՀՀ գլխավոր դատախազության տեղեկացմամբ՝ քրեական գործն ուղարկվել է Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարան` ըստ էության քննելու համար:

Хирургу-консультанту выдвинуто обвинение
В следственном отделе полиции Ширакской области завершилось расследование уголовного дела по факту невыполнения надлежащим образом своих профессиональных обязанностей хирургом-консультантом.
Обвинительное заключение уже утверждено прокурором, осуществлявшим надзор за законностью предварительного следствия.
В ходе следствия было установлено, что хирург-консультант ООО “Белая больница” города Гюмри О.Нерсисян не выполнил надлежащим образом свои профессиональные обязанности, что повлекло по неосторожности смерть больного.
На основе полученных доказательств О.Нерсисяну выдвинуто обвинение по ч.2 ст.130 УК РА. Уголовное дело направлено в суд общей юрисдикции Ширакской области.