Պայթյուն և փլուզում Երևանի Շարուրի 37 հասցեում. 2 զոհ (պարբերաբար լրացվող)
Մայիսի 29-ին՝ ժամը 14.48-ին, ահազանգ է ստացվել որ Երևանի Շարուրի 37 հասցեում տեղի են ունեցել պայթյուն և փլուզում, ինչի հետևանքով փլատակներում կա երկու մարդ:
Դեպքի վայր են մեկնել ՃԿԿ օպերատիվ խումբը, երեք մարտական հաշվարկ և փրկարար ուժերի վարչության երկու փրկարարական ջոկատ: Դեպքի վայրում է նաև ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը։
Այս պահի դրությամբ փրկարարները փլատակներից դուրս են բերել 67-ամյա Ջանիբեկ Մարտիրոսյանին, որը ծանր վիճակում տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն։ Մյուս տուժածի որոնումները շարունակվում են։
Վերջին տվյալներով` ժամը 17.08-ին փրկարարները փլատակներից դուրս են բերել մյուս` 64-ամյա տուժածի մարմինը։ Բժիշկները հաստատել են նրա մահը։
Քիչ առաջ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից տեղեկացանք, որ իրենց մոտ տեղափոխված 67-ամյա Ջանիբեկ Մարտիրոսյանը մահացել է:

Два человека погибли при взрыве и обрушении
29 мая в 14.48 поступил сигнал о том, что по адресу: ул. Шарури, 37 в Ереване произошли взрыв и обрушение, вследствие чего под завалами остались два человека.
На место происшествия прибыли три боевых расчета и спасатели. Здесь же находился министр чрезвычайных ситуаций Армен Ерицян.
На данный момент спасатели вытащили из-под завалов 67-летнего Джанибека Мартиросяна, который в тяжелом состоянии доставлен в медцентр “Эребуни”. Поиски второго пострадавшего продолжаются.
По последним данным, в 17.08 спасателям удалось извлечь из-под завалов тело второго пострадавшего.
А несколько минут назад из медцентра “Эребуни” сообщили, что доставленный к ним Джанибек Мартиросян скончался. Об этом сообщает пресс-служба МЧС РА.