Հայաստանն իրանական արտադրության ռազմական անօդաչու սարքեր գնելու հայտ է ներկայացրել. իրանցի պաշտոնյա
Հայաստանը պաշտոնական հայտ է ներկայացրել իրանական արտադրության ռազմական անօդաչու սարքեր գնելու համար։ Այս մասին հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի նախկին հրամանատար և Իրանի գերագույն առաջնորդի գլխավոր ռազմական օգնական, գեներալ-մայոր Յահիա Ռահիմ Սաֆավին՝ ըստ Middle East Monitor պարբերականի։
«Իրանական անօդաչու սարքեր գնելու ներկայիս թեկնածու երկրներն են Հայաստանը, Տաջիկստանը, Սերբիան, Ալժիրը, Վենեսուելան և այլ երկրներ (ընդհանուր թովով՝ 22 երկիր)»,- համաձայն հրապարակման՝ երեկ ասել է Սաֆավին։
Նա հավելել է, որ մինչ Իսլամական հեղափոխությունը Իրանը իր ռազմական կարիքների 80 տոկոսը ներմուծում էր արտասահմանից, սակայն այժմ արտադրում է դրանք։

Армения подала заявку на покупку иранских беспилотников
Армения подала официальную заявку на покупку военных беспилотных летательных аппаратов иранского производства. Об этом сообщил бывший командующий Корпусом стражей исламской революции и главный военный помощник Высшего руководителя Ирана, генерал-майор Яхья Рахим Сафави, пишет издание “Middle East Monitor”.
“В настоящее время странами-кандидатами на покупку иранских беспилотников являются Армения, Таджикистан, Алжир, Венесуэла и другие (всего 22 страны)”,- заявил вчера Сафави.
Он также отметил, что до Исламской революции Иран 80 процентов необходимых ему вооружений экспортировал из-за границы, но сейчас сам их производит.