Նիկոլ Փաշինյանն ընտանիքի հետ մասնակցել է Երևանում կազմակերպված ծառատունկին
Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի և դուստրերի հետ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի շրջակա տարածքում մասնակցել է Երևանի քաղաքապետարանի կողմից կազմակերպված ծառատունկին: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունը։
Միջոցառմանն ընտանիքի հետ մասնակցել է նաև Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Ավինյանը: Փաշինյանն զեկուցվել է, որ տարածքում հիմնվել է ժամանակակից ոռոգման համակարգ:
Այսօրվա ծառատունկն անցկացվում է Ծիծեռնակաբերդին հարակից տարածքում և Սարալանջում՝ 10 հեկտար տարածքի վրա:
Ծրագրով հիմնվում է անտառ-տնկարկ: Կատարվել է սանիտարական էտ և ծառատունկի նպատակով իրականացվել են խրամատների փորման աշխատանքներ: Ընդհանուր առմամբ, այսօրվա ընթացքում տնկվելու է շուրջ հինգ հազար ծառ և երեք հազար թուփ:
Ծառատունկին ներկա էին նաև բոլոր վարչական շրջանների դենդրոլոգները: Այսօր տնկվում են հիմնականում Երևանի քաղաքապետարանի «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ--ի Ջերմոցատնկարանային վարչությունում աճեցրած տնկիները։

Никол Пашинян вместе с семьей принял участие в организованной в Ереване посадке деревьев
Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян и дочерьми принял участие в организованной мэрией Еревана посадке деревьев на территории Спортивно-концертного комплекса имени Карена Демирчяна. В мероприятии вместе с семьей принял участие также вице-мэр Еревана Тигран Авинян.
Премьер-министру было доложено, что на территории проложена современная система орошения.
Посадка деревьев проводится на территории площадью 10 га, прилегающей к Цицернакаберду и в Сараландже.
На территории проведены работы по санитарной обрезке деревьев и вырыты траншеи для посадки саженцев деревьев. Всего сегодня будет посажено около пяти тысяч деревьев и трех тысяч кустов.
На посадке деревьев также присутствовали дендрологи из всех административных районов Еревана. Саженцы были в основном выращены соответствующим департаментом общинной некоммерческой организации “Озеленение и охрана окружающей среды” мэрии Еревана.