Քննարկվել են Համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրմանը վերաբերող հարցեր: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրմանը վերաբերող հարցեր:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են փոխվարչապետներ՝ Մհեր Գրիգորյանը և Համբարձում Մաթևոսյանը, շահագրգիռ գերատեսչությունների ղեկավարները, Ազգային ժողովի գլխադասային հանձնաժողովների նախագահները և պաշտոնատար այլ անձինք:
Քննարկվել են Համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրման ուղղությամբ մինչ այժմ իրականացված քայլերն ու առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերը: Մասնավորապես, մտքեր են փոխանակվել համակարգի գործունեության, հայտարարագրման գործընթացի հնարավորինս պարզեցման և այլ հարցերի շուրջ:
Վարչապետը կարևորել է վերոնշյալ ինստիտուտի ներդրումը և ընդգծել, որ այն պետության և քաղաքացու հարաբերություններում ունենալու է առանցքային նշանակություն: Նիկոլ Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ Համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրումը նպաստելու է ոչ միայն թափանցիկության ապահովմանը, մարդկային կապիտալի զարգացմանը, այլ նաև ունենալու է էական հակակոռուպցիոն էֆեկտ»,-նշված է հաղորդագրությունում։

Обсужден процесс реализации шагов по внедрению системы всеобщего декларирования доходов
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены вопросы внедрения системы всеобщего декларирования доходов.
В совещании приняли участие вице-премьеры Мгер Григорян и Амбарцум Матевосян, руководители заинтересованных ведомств, председатели головных комиссий НС и другие должностные лица.
Были обсуждены предпринятые к настоящему времени шаги по внедрению системы всеобщего декларирования доходов и запланированные на ближайшее будущее планы. В частности, состоялся обмен мнениями по работе системы, максимальному упрощению процесса декларирования и другим вопросам.
Премьер-министр отметил важность внедрения вышеупомянутого института и подчеркнул, что он будет иметь ключевое значение в отношениях между государством и гражданином.
Никол Пашинян выразил уверенность, что внедрение системы всеобщего декларирования доходов будет способствовать не только обеспечению прозрачности, развитию человеческого капитала, но и будет иметь значительный антикоррупционный эффект.