Պատգամավորները որոշել են «լավ ուրախացնել» երեխաներին
Այսօր երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրն է: Հատկապես մեծամասնական ընտրակարգով ընտրված պատգամավորները երեկ ԱԺ միջանցքներում քննարկում էին, թե ինչ անակնկալներ են մատուցելու իրենց ընտրատարածքի երեխաների համար:
Սամվել Ալեքսանյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ այսօր երեխաներին «լավ ուրախացնելու» է: Նա արդեն 40 հազար հատ պաղպաղակ է պատվիրել, որ համերգային միջոցառումների ժամանակ բաժանի երեխաներին:
ՀՀԿ-ական պատգամավոր Նահապետ Գեւորգյանը թեեւ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով, սակայն փորձեցինք տեղեկանալ, թե իր հայրենի Արմավիրում ինչպես է պարաստվում երեխաների տոնը նշել:
«Շնորհավորում եմ, շնորհավորում եմ երեխաներին»,- պատասխանեց պատգամավորն ու հեռացավ: Իսկ երբ լրագրողուհիներից մեկը նրա հետեւից գնաց, որ վերջապես հարցի պատասխանը ստանար, Նահապետ Գեւորգյանը բարկացավ. «Եքա կնիկ ես, ի՞նչ ես ընկել հետեւիցս»:
Էրեբունի համայնքում տոնական միջոցառում է անցկացնելու նաեւ նորընտիր պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանը (Թոխմախի Մհեր): Լիոնի անվան այգում (Թոխմախի այգի) ժամը 13-ից 19-ը տոնական միջոցառում է լինելու եւ պատգամավորի անունից բաժանվելու է քաղցրավենիք ու 2000 հատ պաղպաղակ:

Депутаты решили “как следует повеселить” детей
Сегодня международный День защиты прав детей. Избранные по мажоритарной системе депутаты Национального Собрания вчера в коридорах парламента обсуждали вопрос о том, какие сюрпризы приготовить для детей своего избирательного округа.
Самвел Алексанян сообщил “Hetq”-у, что сегодня “как следует повеселит детей”. Депутат уже заказал 40 тысяч штук мороженого, которое будет роздано детям во время праздничных мероприятий.
Члена фракции Республиканской партии Наапета Геворкяна мы спросили, как он собирается организовать праздник для детей в своем родном Армавире. “Я поздравляю детей”,- заявил парламентарий и сразу удалился.
Праздничное мероприятие организует в столичном административном районе Эребуни и новоизбранный депутат НС Мгер Седракян (Тохмахи Мгер). Сегодня с 13 до 19 часов в парке Лиона (община Эребуни) будут проходить праздничные мероприятия, в ходе которых от имени депутата детям будут розданы сладости и 2000 штук мороженого.