Արցախը Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղին շարունակում է երկկողմանի փակ մնալ
Արցախը Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղին շարունակում է երկկողմանի փակ մնալ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունը։
«Ադրբեջանական կողմը կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական կոնվենցիաներով նախատեսված նորմերը, հերթական անգամ ոտնահարում է արցախահայության հիմնարար իրավունքներն ու ազատությունները։
Այս պահին Լիսագոր-Շուշի և Ստեփանակերտ-Շուշի ավտոճանապարհին 100-ավոր քաղաքացիներ մնացել են ճանապարհին, որը փակ է առավոտյան ժամը 10։30-ից` բնապահպանական պատճառաբանություններով»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Межгосударственная магистраль Арцах-Армения остается заблокированной
Связывающая Арцах с Арменией межгосударственная магистраль остается заблокированной в обоих направлениях. Об этом сообщает полиция МВД Арцаха.
“Азербайджанская сторона, грубейшим образом нарушив нормы, предусмотренные международными гуманитарными конвенциями, в очередной раз попирает основополагающие права и свободы армянства Арцаха.
На данный момент сотни граждан находятся на автодороге Лисагор-Шуши и Степанакерт-Шуши, которая была перекрыта с 10։30 утра под предлогом экологических проблем”,- говорится в сообщении.