Վառելիքային ճգնաժամ չառաջանալու համար Արցախում կանցնեն խնայողական ռեժիմի
Արցախի տեղեկատվական շտաբը հայտնում է, որ Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի և գազամատակարարման արգելափակման հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում առաջացել է բենզինի, դիզվառելիքի, հեղուկ և սեղմված գազի պակաս:
Վառելիքային ճգնաժամ չառաջանալու համար ԱՀ կառավարությունը տնտեսվարողների հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել՝ անցնելու խնայողական ռեժիմի:
Լցակայաններում վառելիք առաջնհերթ կտրամադրվեն շտապ օգնության ծառայությանը, հասարակական տրանսպորտին և հատուկ ծառայություններին:
Վառելիքի տրամադրման մեխանիզմների և ընթացակարգերի մասին հանրությանը տեղեկատվություն կտրամադրվի լրացուցիչ:
Քաղաքացիներին կոչ է արվում խնայողաբար օգտագործել վառելիքը և տրանսպորտային միջոցներն օգտագործել խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Во избежание топливного кризиса правительство Республики Арцах договорилось с предпринимателями о переходе на режим экономии
Вследствие перекрытия Азербайджаном соединяющей Арцах с Арменией дороги и блокирования газоснабжения, в Республике Арцах образовался дефицит бензина, дизельного топлива, сжиженного и сжатого газа.
Во избежание топливного кризиса правительство Республики Арцах договорилось с предпринимателями о переходе на режим экономии.
На АЗС топливо будет предоставляться в первую очередь скорой помощи, общественному транспорту и спецслужбам.
О механизмах и процедурах обеспечения топливом население будет оповещено дополнительно.
Граждан призывают экономно расходовать топливо и пользоваться транспортными средствами только в случае крайней необходимости.