Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ընտրվել է «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ
Համագումարում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանդես եկավ «Պետության իրավիճակի մասին» ելույթով՝ անդրադառնալով Հայաստանի ներքին մարտահրավերներին և արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին անցած խորհրդարանական ընտրությունների և գալիք նախագահական ընտրությունների միջև ընկած այս վճռորոշ ժամանակաշրջանում:
Նա նոր, աննախադեպ համախմբման կոչ արեց քաղաքացիական հասարակությանը, քաղաքական ուժերին և մտավորականությանը՝ ազատելու համար ժողովրդին տևական կեղծարարության և, ցավոք, միայն դե ֆակտո ընտրության ճիրաններից, և վերջապես հաստատելու առաջին իրավակարգ, դե յուրե նախագահությունը 1991-ից ի վեր:
Համագումարը ընտրեց նոր վարչություն հետևյալ կազմով. Րաֆֆի Հովհաննիսյան, Անահիտ Բախշյան, Ստյոպա Սաֆարյան, Արմեն Մարտիրոսյան, Հովսեփ Խուրշուդյան, Գագիկ Մարգարյան, Սուսաննա Մուրադյան, Լուսինե Պետրոսյան և Մարգարիտա Հակոբյան:
Ավելի ուշ նորընտիր վարչության նիստում կուսակցության վարչության նախագահ ընտրվեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: Արմեն Մարտիրոսյանն ընտրվեց փոխնախագահ՝ հանրային քաղաքականության համար պատասխանատվությամբ, իսկ Ստյոպա Սաֆարյանը՝ գլխավոր քարտուղար՝ միջազգային հարաբերությունների համար պատասխանատվությամբ:
Վարչությունը նաև որոշեց «Ժառանգության» խորհրդարանական խմբակցությանը լիազորել վերսկսել աշխատանքները Ազգային ժողովում՝ առաջարկելով Ռուբեն Հակոբյանին խմբակցության ղեկավար և Զարուհի Փոստանջյանին՝ քարտուղար: Րաֆֆի Հովհաննիսյանի մասնակցության վերաբերյալ որոշում կկայացվի սեպտեմբերին մեկնարկող ԱԺ նստաշրջանին ընդառաջ: Այս մասին հայտնում է «Ժառանգություն» կուսակցության լրատվական ծառայությունը:

The Heritage Party convened its Eighth Congress on June 2 with the participation of 150 delegates from across Armenia.
Raffi K. Hovannisian presented his “State of the State” address highlighting Armenia’s domestic challenges and foreign policy priorities in this critical interval between the parliamentary elections just past and the presidential polls set for early next year.
He called for an unprecedented consolidation of civil society, political forces, and the intelligentsia in order to liberate the nation from the long-standing shackles of fraudulent, “de facto only” elections and to deliver the first legitimate, de jure presidency since inception of the Republic.
The Congress elected a new governing board composed of Hovannisian, Anahit Bakhshyan, Stepan Safaryan, Armen Martirosyan, Zaruhi Postanjyan, Hovsep Khurshudyan, Gagik Margaryan, Susanna Muradyan, Lusine Petrosyan, and Margarita Hakobyan.
Meeting later in executive session, the board reelected Raffi Hovannisian as its leader, selecting Armen Martirosyan to serve as vice chair in charge of public policy and Stepan Safaryan as secretary general for international affairs.
It also decided to authorize Heritage’s parliamentary delegation to resume work at the National Assembly, suggesting Ruben Hakobyan as its head and Zaruhi Postanjyan as secretary. Heritage Party Press Service reports that a special determination will be made regarding Hovannisian’s participation in advance of the legislature’s fall session scheduled to open in September.