Արցախի 1100 քաղաքացի, որից 270-ը՝ անչափահաս, տուն վերադառնալու հնարավորություն չունի
Արդեն ութերորդ օրն է՝ Ադրբեջանը շարունակում է փակ պահել Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը: 1100 քաղաքացի, որից 270-ը անչափահաս, տուն վերադառնալու հնարավորություն չունի:
«Հաշվի առնելով ճանապարհի արգելափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը` քաղաքացիների հետ օպերատիվ կապի ապահովման համար գործում է շուրջօրյա թեժ գիծ: Թեժ գծին հնարավոր է զանգահարել Արցախից՝ 119, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից ու արտերկրից՝ +374-47-119-119 հեռախոսահամարներով: Քաղաքացիները կարող են զանգահարել և տեղեկացնել այն խնդիրների մասին, որոնք ծագում են իրավիճակի հետևանքով»,- հայտնում է Արցախի Հանրապետության տեղեկատվական շտաբը։

1100 граждан Арцаха, в том числе 270 несовершеннолетних, не имеют возможности вернуться домой
Уже восьмой день Азербайджан блокирует единственную дорогу, связывающую Арцах с Арменией. 1100 человек, в том числе 270 несовершеннолетних, не имеют возможности вернуться домой.
“Для обеспечения оперативной связи с гражданами в ситуации, которая сложилась вследствие перекрытия дороги, действует круглосуточная горячая линия. Из Арцаха на горячую линию можно позвонить по телефону 119, из Республики Армения и зарубежных стран – по телефону +374-47-119-119. Граждане, позвонив по этим номерам, могут сообщить о проблемах, возникающих в создавшейся ситуации”,- сообщает Информационный штаб Республики Арцах.