Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Միխայիլ Միշուստինը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ, շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինը: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։ Ուղերձում ասված է.
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներ Նոր՝ 2023 տարվա և Սուրբ Ծնունդի առթիվ:
Անցնող տարում Ռուսաստանի և Հայաստանի հարաբերությունները՝ հիմնված բարեկամության, գործընկերության և դաշնակցության սկզբունքների վրա, շարունակել են դինամիկ զարգանալ: Ընդլայնվել է համագործակցությունը առևտրատնտեսական և մշակութա-հումանիտար ոլորտներում, ամրապնդվել է ինտեգրացիոն փոխգործակցությունը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում:
Համոզված եմ, որ կառավարությունների մակարդակով համատեղ ջանքերը կնպաստեն տարբեր բնագավառներում երկկողմ համագործակցության ամրապնդմանը, բարենպաստ պայմաններ կստեղծեն նոր խոշոր համատեղ նախագծերի մեկնարկի համար: Դա լիովին համապատասխանում է Ռուսաստանի և Հայաստանի երկարաժամկետ շահերին:
Հարգելի Նիկոլ Վովայի,
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և բարեկեցություն, իսկ ողջ հայ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

Михаил Мишустин направил поздравительное послание Николу Пашиняну
Председатель правительства Российской Федерации Михаил Мишустин направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю наступающих Нового года и Рождества Христова. В послании говорится:
Примите искренние поздравления по случаю Нового 2023 года и Рождества!
В уходящем году отношения России и Армении, основанные на принципах дружбы, партнерства и союзничества, продолжали динамично развиваться. Расширялось сотрудничество в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах, укреплялось интеграционное взаимодействие в рамках Евразийского экономического союза.
Убежден, что совместные усилия по правительственной линии будут способствовать укреплению двустороннего сотрудничества в различных областях, создадут благоприятные условия для запуска новых крупных совместных проектов. Это в полной мере отвечает долгосрочным интересам России и Армении.
Желаю вам, уважаемый Никол Воваевич, доброго здоровья, счастья и благополучия, а всему армянскому народу — мира и процветания”.