Վարչապետին են ներկայացրել Պաշտպանության նախարարության 2022թ. գործունեության հաշվետվությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր այցելել է Պաշտպանության նախարարություն՝ գերատեսչության 2022թ. գործունեության հաշվետվությունը քննարկելու նպատակով: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Խորհրդակցությանը մասնակցել են փոխվարչապետներ Մհեր Գրիգորյանը և Տիգրան Խաչատրյանը, Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը, Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը, Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավար Ռոմանոս Պետրոսյանը, Զինված ուժերի բարձրագույն սպայակազմը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Պատասխանատուները ներկայացրել են 2022 թվականին պաշտպանական գերատեսչության կողմից իրականացված բարեփոխումներն ու այլ ուղղություններով կատարված աշխատանքները»,-նշված է հաղորդագրությունում։

Премьер-министру представлен отчет о деятельности министерства обороны за 2022 год
Премьер-министр Никол Пашинян посетил министерство обороны с целью обсуждения доклада о деятельности ведомства в 2022 году.
В совещании приняли участие вице-премьеры Мгер Григорян и Тигран Хачатрян, руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, министр обороны Сурен Папикян, первый заместитель министра обороны, начальник Генерального штаба Вооруженных сил, генерал-майор Эдвард Асрян, министр финансов Ваге Ованнисян, руководитель Службы государственного надзора Романос Петросян, высший офицерский состав ВС и другие должностные лица.
Ответственные лица представили реформы оборонного ведомства в 2022 году, а также работы в других направлениях.