Քննարկվել են թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարին վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կայացել է խորհրդակցություն՝ Հայաստանում թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի ապօրինի շրջանառության, դրանց դեմ պայքարի և առկա խնդիրների վերաբերյալ:
Վարչապետին ներկայացվել են վերոնշյալ թեմայի առնչությամբ կատարված ուսումնասիրության արդյունքները, որում անդրադարձ է արվում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հետ կապված իրավիճակին, դրանց տարածվածությանը, դեպքերի հայտնաբերելիությանը, բացահայտման վիճակագրությանը և այլն: Քննարկվել են պետական քաղաքականության շրջանակում իրականացվող վերահսկողական միջոցառումներն ու քայլերը:
Կառավարության ղեկավարը կարևորել է այս ոլորտում ռազմավարության մշակումը և հանձնարարել սկսել այդ ուղղությամբ աշխատանքները:

Обсуждены вопросы по борьбе с незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание по борьбе с незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ в Республике Армения и существующим проблемам.
Премьер-министру были представлены результаты исследования по вышеуказанной теме, в котором представлена ситуация, связанная с незаконным оборотом наркотиков, их распространенностью, раскрываемостью случаев, статистикой выявления и т.д. Обсуждены контрольные мероприятия и шаги, реализуемые в рамках государственной политики.
Глава правительства подчеркнул важность разработки стратегии в этой сфере и поручил начать работу в этом направлении.