Նախաքննություն. հայհոյել ու բռնություն է գործադրել ոստիկանների նկատմամբ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործով՝ ս/թ. հունիսի 5-ին ՀՀ Քրեական օրեսնգրքի 316-րդ հոդվածի 1-ին մասով մեղադրանք է առաջադրվել ՌԴ քաղաքացի Ա. Ներսիսյանին՝ իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու համար:
Նախաքննությամբ պարզված տվյալների համաձայն՝ Ա. Ներսիսյանը 2012 թվականի մայիսի 30-ին՝ ժամը 15.30-ի սահմաններում, իր վարած «Ֆոլկսվագեն պասսադ» մակնիշի ավտոմեքենայով Երևանի Ռուբինյանց փողոցով երթևեկելիս «ճանապարհը միայն ուղիղ» թելադրող նշանի առկայության պայմաններում խախտել է ճանապարհային երթևեկության կանոնները ուչենթարկվելով իրենց ծառայողական պարտականությունները կատարող՝ ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության տեսուչներ Ե.Ս.-ի և Ա.Ա.-ի օրինական պահանջներին՝ հայհոյել է ոստիկանության աշխատակիցներին, ավտոմեքենան դիտավորյալ վարել Ե.Ս.-ի վրա և նրա կյանքի ու առողջության համար գործադրելով ոչ վտանգավոր բռնություն՝ ավտոմեքենայի առջևի մասով մի քանի անգամհարվածել է նրա ոտքերին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածք:
Նույն օրը Արսեն Ներսիսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանավորում՝ երկու ամիս ժամանակով, և նա տեղափոխվել է ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ:

Ругался матом и применил насилие в отношении сотрудников полиции
Согласно расследуемому в Специальной следственной службе уголовному делу, гражданину России Арсену Нерсисяну предъявлено обвинение по ч.1 статьи 316 УК Армении – насилие в отношении представителя власти.
По данным предварительного следствия, днем 30 мая с.г. Нерсисян, находясь за рулем машины “Фольксваген пассат”, на ереванской улице Рубинянц нарушил правила дорожного движения и, не подчинившись законным требованиям инспекторов дорожной полиции РА Е.С. и А.А., обругал их матом, после чего умышленно совершил наезд на Е.С. и, применив неопасное для его жизни и здоровья насилие, несколько раз слегка ударил бампером по ногам полицейского, причинив ему телесное повреждение.
В тот же день Арсен Нерсисян был арестован на 2-месячный срок и в настоящее время находится в уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен” Министерства юстиции РА.