Մաշտոցի պուրակի ակտիվիստները Սահմանադրության միամսյակ են անում
Մաշտոցի պուրակի քաղաքացիական պայքարում մեր հիմնական զենքը եղել է ՀՀ Սահմանադրությունը: Հուլիսի 5-ի Սահմանադրության տոնի կապակցությամբ հունիսի 5-ից հուլիսի 5-ը հայտարարում ենք Սահմանադրության միամսյակ:
Մաշտոցի պուրակում և այլ վայրերում կազմակերպելու ենք տարբեր միջոցառումներ` ելույթներ քաղաքացիական ամբիոնից, դասախոսություններ, քննարկումներ ֆեյսբուքում, լուսանկարների և ֆիլմերի ցուցադրություններ, մշակութային և քաղաքացիական ակցիաներ, համերգներ:
Ամեն ուրբաթ երեկոյան քաղաքացիական ամբիոնից կհնչեն ելույթներ սահմանադրական կարգի և դրա հաստատման թեմաներով: Շաբաթ և կիրակի երեկոները կլինեն լեցուն մշակութային միջոցառումներով և զանազան ակցիաներով: Բոլոր միջոցառումների մանրամասենրի մասին նախապես կհայատարարենք:
Կոչ ենք անում բոլոր համալսարանների ուսանողներին, փորձագետներին, լրագրողներին այս միամսյակի ընթացքում հանրային օրակարգ բարձրացնել սահմանադրությանն առնչվող տարբեր թեմաներ:
Ուրբաթ օրը` հունիսի 8-ին, ժամը 19:19, քաղաքացիական ամբիոնից ելույթ կունենա քաղաքագետ Էդգար Վարդանյանը: Թեման` Սահմանադրական կարգի էությունը:

Активисты сквера на проспекте Маштоца проводят месячник Конституции
Активисты сквера на проспекте Маштоца в Ереване выступили с заявлением, в котором, в частности, говорится:
“В гражданской борьбе за сквер на проспекте Маштоца нашим основным оружием была Конституция РА. В связи с отмечающимся 5 июля Днем Конституции мы объявляем месячник Конституции, который пройдет с 5 июня по 5 июля.
В сквере на проспекте Маштоца и в других местах будут организованы различные мероприятия – выступления с гражданской трибуны, лекции, обсуждения в Фейсбуке, фотовыставки, просмотр фильмов, культурные и гражданские акции, концерты”.
Авторы заявления также призывают студентов всех университетов, экспертов, журналистов в течение месячника поднять темы, имеющие отношение к Основному закону страны.
В заявлении сообщается, что 8 июня в 19.19 с гражданской трибуны выступит политолог Эдгар Варданян, который представит суть конституционного порядка.