Վարչապետին ներկայացրել են Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի 2022 թ. գործունեության հաշվետվությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին այսօր ներկայացվել է Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի 2022 թվականի գործունեության հաշվետվությունը: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Քննարկմանը մասնակցել են փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ԲՏԱ նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը, Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը, Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արտյոմ Մեհրաբյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Վարչապետին զեկուցվել են կոմիտեի կողմից նախորդ տարվա ընթացքում իրականացված աշխատանքները, մասնավորապես, ռազմարդյունաբերական համալիրի կարողությունների զարգացման, տեղական ձեռնարկությունների հետ համագործակցության, ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրման, պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսներում հայկական ընկերությունների ներգրավման և այլ ուղղություններով:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է ոլորտի՝ ռազմավարական նշանակություն ունենալու փաստը և կարևորել կոմիտեի արդյունավետ գործունեությունը՝ ռազմարդյունաբերական կարողությունների, սպառազինության և տեխնիկայի արտադրության շարունակական զարգացման ու առկա ներուժի ընդլայնման գործում:

Премьер-министру представлен доклад о деятельности Военно-промышленного комитета за 2022 год
Премьер-министру Николу Пашиняну сегодня представлен доклад о деятельности Военно-промышленного комитета министерства высокотехнологической промышленности за 2022 год.
В совещании приняли участие вице-премьер Тигран Хачатрян, министр обороны Сурен Папикян, министр высокотехнологической промышленности Роберт Хачатрян, первый заместитель министра обороны, начальник Генерального штаба Вооруженных сил генерал-майор Эдвард Асрян, министр финансов Ваге Ованнисян, начальник Военно-промышленного комитета Артем Меграбян и другие должностные лица.
Премьер-министру было доложено о деятельности Комитета за прошлый год, в частности, по развитию потенциала военно-промышленного комплекса, сотрудничеству с местными предприятиями, внедрению в отрасль современных технологий, участию армянских компаний в международных выставках оборонных технологий и по другим направлениям.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул стратегическое значение отрасли и отметил важность эффективной деятельности Комитета по постоянному развитию и расширению имеющегося потенциала военно-промышленных возможностей, производства вооружений и техники.