Փաշինյանն ու Մակրոնը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար իրավիճակը
Ըստ մամուլի հաղորդագրության, զրուցակիցները քննարկել են Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ծանր իրավիճակը:
«Էմանուել Մակրոնն ընդգծել է Լաչինի միջանցքի անխափան գործունեության կարևորությունը և նշել Ֆրանսիայի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու նպաստել այդ խնդրի լուծմանը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման, ԼՂ ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության և անվտանգության, Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեության շուրջ»,- ասված է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Armenian PM Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron today, by telephone, discussed the difficult humanitarian situation in Nagorno-Karabakh resulting from Azerbaijan's blocking of the Lachin Corridor.
Macron, according to Pashinyan's office, emphasized the importance of the uninterrupted operation of the Lachin Corridor and underlined France's readiness to continue contributing to the solution of this problem.
They exchanged ideas on the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan, the protection of the rights and security of the people of Nagorno-Karabakh, and the work of the EU civilian mission in Armenia.