Փոխվարչապետ Խաչատրյանն ընդունել է ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Փոխվարչապետի գրասենյակի հաղորդմամբ, Խաչատրյանն իր խոսքում բարձր է գնահատել Ռուսաստանի Դաշնության հետ հաստատված սերտ համագործակցությունը եւ կարեւորել հատկապես տնտեսական ուղղություններով հարաբերությունների զարգացումը։
«Դեսպան Կոպիրկինը շնորհավորել է փոխվարչապետին նշանակման առթիվ եւ հայտնել ռուսական կողմի պատրաստակամությունը՝ բոլոր ոլորտներում համագործակցություն ծավալելու մասին՝ ձեւավորված արդեն 30-ամյա գործընկերային հարաբերությունների ավանդույթների վրա:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգին, կարեւորել են երկու երկրների միջեւ տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացումն ու ընդլայնումը, ինչպես նաեւ հայ-ռուսական առեւտրատնտեսական կապերին առնչվող հարցերի շրջանակը, այդ թվում՝ առեւտրաշրջանառության աճող ծավալները եւ կառուցվածքը»,-նշված է փոխվարչապետի գրասենյակի հաղորդագրության մեջ։

Вице-премьер Хачатрян принял посла РФ Сергея Копыркина
Вице-премьер Тигран Хачатрян провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным послом Российской Федерации в Республике Армения Сергеем Копыркиным.
В своей речи вице-премьер Хачатрян высоко оценил установившееся с Российской Федерацией тесное сотрудничество и подчеркнул важность развития отношений, особенно в экономической сфере.
Посол Копыркин поздравил вице-премьера с назначением и выразил готовность российской стороны развивать сотрудничество во всех сферах на основе традиций 30-летних партнерских отношений.
Собеседники коснулись текущей повестки армяно-российских союзнических отношений, подчеркнули важность дальнейшего развития и расширения экономического сотрудничества между двумя странами, а также обсудили круг вопросов, связанных с армяно-российскими торгово-экономическими отношениями, в том числе объемом и структурой товарооборота.