Նոր բիզնես վարկ Յունիբանկից՝ սկսած 5% տարեկան տոկոսադրույքից
Յունիբանկը ներկայացնում է փոքր և միջին բիզնեսի համար նախատեսված նոր վարկ, որը տրամադրվում է եվրոյով՝ 5% և 6% տարեկան տոկոսադրույքներով։
Վարկի ժամկետը մինչև 5 տարի է։ Վարկի առաջին 12 ամիսներին տոկոսադրույքը կազմում է ընդամենը 5%, իսկ 13-60-րդ ամիսներին՝ 6% տարեկան: Վարկը կարող է տրվել ինչպես կարճաժամկետ՝ 1 տարով, այնպես էլ երկարաժամկետ՝ մինչև 5 տարի ժամկետով։
Վարկը նախատեսված է բիզնեսի արդյունավետությունը զարգացնելու և բարձրացնելու, ինչպես նաև այլ բանկերում ունեցած վարկերի վերաֆինանսավորման համար:
Իրավաբանական անձինք և անհատ ձեռներեցները կարող են վարկը ձևակերպել Յունիբանկի 55 մասնաճյուղերից մեկում: Վարկառուին ներկայացվող պահանջները նվազագույնն են. բիզնեսի առնվազն 12 ամսվա գործունեություն և բացասական վարկային պատմության բացակայություն:
Վարկի ևս մեկ կարևոր առավելությունը, բացի ցածր տոկոսադրույքից, մինչև 12 ամիս արտոնյալ ժամկետ տրամադրելու հնարավորությունն է, որի ընթացքում վարկառուն վճարում է միայն տոկոսագումարը։ «Կապիտալ ներդրումների, շրջանառու միջոցների համալրման և ընթացիկ ծախսերի համար փոքր և միջին բիզնեսին անհրաժեշտ են երկարաժամկետ մատչելի ռեսուրսներ։ Մեր վարկային ծրագրերը ձեռներեցներին հնարավորություն են տալիս լուծել այդ խնդիրներն առանց ավելորդ քաշքշուկի՝ արագ որոշում կայացնելով և հնարավորինս ցածր տոկոսադրույքներով ֆինանսավորում տրամադրելով»,- ասում է Յունիբանկի կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:
2022 թվականին Յունիբանկի կողմից տրամադրված բիզնես վարկերի ծավալը նախորդ տարվա համեմատ աճել է ավելի քան 18%-ով, ինչը վկայում է ձեռներեցների կողմից բանկի վարկատեսակների կատմամբ պահանջարկի մեծացման մասին:

Новый бизнес кредит от Юнибанка с процентной ставкой от 5% годовых
Юнибанк анонсировал новый кредит для поддержки малого и среднего бизнеса, который можно оформить в евро с процентной ставкой 5% и 6% годовых. Кредит выдается на срок до 5 лет. В первые 12 месяцев процентная ставка по кредиту составляет всего 5%, а начиная с 13-го до 60 месяца — 6% годовых.
Кредит может быть выдан как на короткий срок - 1 год, так и на длительный срок - до 5 лет. Кредит выдаётся на развитие и повышение эффективности бизнеса, а также для рефинансирования действующих кредитов в других банках.
Юридические лица и индивидуальные предприниматели могут оформить кредит в любом из 55 филиалов Юнибанка. Требования к заемщику минимальные: срок деятельности бизнеса не менее 12 месяцев и отсутствие отрицательной кредитной истории.
Еще одним важным преимуществом кредита, кроме низкой ставки, является возможность предоставления льготного периода на 12 месяцев, в течение которого заёмщик выплачивает только процентную сумму.
«Для капитальных вложений, пополнения оборотных средств и текущих затрат малому и среднему бизнесу нужны доступные ресурсы на длительное время. Наши кредитные программы, позволяют предпринимателям решать эти задачи без лишней бюрократии, быстрым принятием решения относительно финансирования и по максимально низким ставкам», - комментирует директор по продажам и развитию корпоративного бизнеса Юнибанка Давид Петросян.
В 2022 году объем предоставленных Юнибанком бизнес-кредитов по сравнению с предыдущим годом увеличился более чем на 18%-ов, что свидетельствует о растущем спросе на кредитные продукты банка со стороны предпринимателей.