«Նախագահ Բայդեն, դադարեցրու ԱՄՆ օգնությունն Ադրբեջանին». բողոքի ակցիա ԱՄՆ-ում
Փետրվարի 26-ին՝ ի հիշատակ 1988թ. փետրվարի 27-29-ին Սումգայիթ քաղաքում տեղի ունեցած զանգվածային հայկական ջարդերի ԱՄՆ-ում ՀՅԴ Արևելյան Ամերիկայի Երիտասարդական միության անդամներն իրականացրել են բողոքի ակցիա։
Երիտասարդները փակել են Ադրբեջանի դեսպանատան փողոցը և կանգնեցնել այսպես կոչված «Խոջալուի ցեղասպանության» մասին իրազեկման ակցիա իրականացնող գովազդային վահանակներով փողոցներում շրջող մեքենան:
Ցուցարարների ձեռքին եղել են անգլերեն գրություններով պաստառներ. «Նախագահ Բայդեն, դադարեցրու ԱՄՆ օգնությունն Ադրբեջանին», «Արցախն ուժեղ է», «Նախագահ Բայդեն, կանգնեցրու հայկական երկրորդ ցեղասպանությունը» եւ այլն:
Ցուցարարները վանկարել են.«Հայաստանը խաղաղություն է ուզում, Ալիեւը Երեւանն է ուզում», «Մենք հիշում ենք Սումգայիթը»:

“Президент Байден, прекрати помощь США Азербайджану!”: акция протеста в Америке
26 февраля Молодежный комитет АРФ Дашнакцутюн Восточной Америки организовал акцию протеста в связи с очередной годовщиной армянских погромов 27-29 февраля 1988 года в азербайджанском городе Сумгаите.
Участники акции заблокировали улицу, на которой находится посольство Азербайджана, и перекрыли путь машине с установленными на ней информационными щитами о якобы “геноциде в Ходжалу”.
Молодые люди держали плакаты с надписями “Президент Байден, прекрати помощь США Азербайджану!”, “Сильный Арцах”, “Президент Байден останови второй геноцид армян”.