Վարչապետը հանդիպել է Բունդեսթագի Գերմանիա-Հարավային Կովկաս բարեկամության խմբի անդամներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Բունդեսթագի Գերմանիա-Հարավային Կովկաս բարեկամության խմբի անդամների հետ` խմբի նախագահ Յոհան Դավիդ Վադեպհուլի գլխավորությամբ:
Վարչապետը կարևորել է Հայաստանի և Գերմանիայի խորհրդարանականների միջև համագործակցության շարունակական զարգացումը, այդ թվում` միջազգային հարթակներում: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Գերմանիայի հետ տարբեր ուղղություններով, այդ թվում` քաղաքական ու տնտեսական փոխգործակցությունը ՀՀ կառավարության համար ունի առանցքային նշանակություն:
Յոհան Դավիդ Վադեպհուլը տեղեկացրել է, որ առաջիկայում նախատեսում են այցելել տարածաշրջան և շեշտել Հայաստանի հետ միջխորհրդարանական կապերի ամրապնդման կարևորությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ինչպես երկկողմ կապերին, այնպես էլ Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումներին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին: Վերջինիս հաղթահարման գործում կարևորվել է միջազգային հանրության շարունակական ու հետևողական ուշադրությունը և արձագանքը: Ընդգծվել է ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանի ընդունած որոշման` Ադրբեջանի կողմից անհապաղ իրականացման անհրաժեշտությունը:

Премьер-министр Пашинян провел встречу с членами группы дружбы Германия-Южный Кавказ Бундестага ФРГ
Премьер-министр Никол Пашинян провел рабочий завтрак с членами группы дружбы Германия-Южный Кавказ Бундестага ФРГ во главе с председателем группы дружбы Йоханом Вадефулем.
Премьер-министр подчеркнул важность развития сотрудничества между армянскими и немецкими парламентариями, в том числе на международных площадках. Никол Пашинян отметил, что сотрудничество с Германией в различных направлениях, включая политическое и экономическое взаимодействие, имеет ключевое значение для правительства Республики Армения.
Йохан Вадефуль сообщил, что в ближайшее время планируется визит в регион, и подчеркнул важность укрепления межпарламентских связей с Арменией.
В ходе встречи были затронуты двусторонние отношения и развития на Южном Кавказе, а также гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе в результате незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора. В контексте преодолении последнего была подчеркнута важность постоянного и последовательного внимания и реакции международного сообщества. Была подчеркнута необходимость немедленного выполнения Азербайджаном решения Международного суда ООН.