Հորվաթների համար Իռլանդիան «կարդացված գիրք» էր
Իռլանդիա-Հորվաթիա (1-3) խաղից հետո իռլանդացիների գլխավոր մարզիչ Ջովանի Տրապատոնին նշել է, որ 3-րդ րոպեին ընդունած գնդակը եղել է այն պատճառով, որ դարպասապահ Գիվենը 3-4 հոգու թիկունքից չի տեսել դեպի ցանցն ընթացող գնդակը: Սինյոր Տրապը գովեստի խոսքեր է ասել հորվաթների կիսապաշտպանների հասցեին՝ շեշտելով, որ մրցակիցը առաջին կեսում առավելության հասավ արդարացիորեն: Ըստ մարզչի՝ հորվաթների երկրորդ գոլն էլ վճռական պահի եղավ (43-րդ րոպե):
Բերելով Իսպանիայի օրինակը, որն ընդամենը 1 միավոր է վաստակել, Տրապատոնին իր սաներին կոչ է արել չհիասթափվել: «Մենք հավատում ենք մեր ուժերին: Այս խաղում մեր դեմ խաղում էր տեխնիկապես ուժեղ թիմ, սակայն ամեն մի մրցամարտ կարող է անակնկալ մատուցել»,- եզրափակել է իտալացի մասնագետը:
Իսկ ահա բալկանցիների մարզիչ Սլավեն Բիլիչը յուրահատուկ ձեւով է նկարագրել մրցակցին. «Ես սպասում էի նման արդյունք: Լավ էինք պատրաստվել խաղին, եւ Իռլանդիան մեզ համար կարդացված գիրք էր: Կարծում էինք, որ ավելի ուժեղ էինք: Իռլանդացիների հետ խաղացել էինք 2011-ի օգոստոսին, երբ այնքան էլ հաջող չգործեցինք, սակայն այսօր ցույց տվեցինք մեր մակարդակը: Այսօր թիմը հարձակման գծում շատ ավելի լավ աշխատեց»:
Բիլիչը շնորհակալություն է հայտնել իր սաներին ու երկրպագուներին՝ նշելով, որ մթնոլորտը հիանալի էր, եւ խաղը հաճույք պարգեւեց չեզոք ֆուտբոլասերներին: Մարզիչը հավելել է, որ հորվաթներն ավելի ստեղծագործաբար էին խաղում. «Ամենասկզբից ես համոզված էի, որ իմ հավաքականն ավելի ուժեղ է, ու մենք հաղթելու ավելի մեծ հնարավորություն ունենք»:

Для хорватов Ирландия была “прочитанной книгой”
После матча Ирландия-Хорватия (1:3) главный тренер ирландцев Джованни Трапаттони отметил, что забитый на третьей минуте мяч они пропустили потому, что вратарь Гивен не смог за спинами 3-4 игроков увидеть летевший в сетку мяч. Сеньор Трап с похвалой отозвался о полузащитниках хорватов, подчеркнув, что в первом тайме соперник справедливо добился преимущества. Второй гол хорватов, по словам тренера, был забит в решающий момент (на 43-ей минуте).
Приведя пример Испании, которая набрала всего 1 очко, Трапаттони призвал своих воспитанников не отчаиваться. “Мы верим в наши силы. В этом матче против нас играла технически сильная команда, но любая встреча может преподнести сюрприз”,- резюмировал итальянский специалист.
А вот тренер хорватов Славен Билич оченьо необычно охарактеризовал соперника: “Я ждал такого результата. Мы хорошо подготовились с игре, и для нас Ирландия была прочитанной книгой. С ирландцами мы играли в августе 2011 года, когда действовали не очень успешно, но сегодня мы показали наш уровень. Сегодня команда очень хорошо поработала в нападении”.
Билич поблагодарил своих игроков и фанатов сборной, отметив, что атмосфера была замечательной, и матч доставил удовольствие нейтральным болельщикам. Тренер добавил, что хорваты играли более творчески. “Я с самого начала был убежден, что моя сборная сильнее и что у нас хорошие шансы на победу”,- сказал Славен Билич.