Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել սուբվենցիայի հայտերի գնահատման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի համակարգմամբ եւ շահագրգիռ պետական մարմինների ղեկավար կազմի ու ներկայացուցիչների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել վարչապետի 2019թ. մարտի 19-ի թիվ 278-Ա որոշմամբ հաստատված ՀՀ պետական տարեկան բյուջեներով նախատեսված սուբվենցիաներից բացի համայնքների տնտեսական եւ սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիայի հայտերի գնահատման միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Կառավարության լրատվական բաժնի հաղորդմամբ՝ նիստի ընթացքում քննարկվել է համայնքներից ստացված սուբվենցիայի ծրագրային 82 հայտ: Քննարկվել են նաեւ ծրագրային հայտերի հետ կապված մի շարք հարցեր:

Под председательством Тиграна Хачатряна состоялось заседание Межведомственной комиссии по оценке заявок на получение субвенций
Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна и с участием руководящего состава и представителей заинтересованных государственных органов состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по оценке заявок на непредусмотренные годовым государственным бюджетом Республики Армения субвенции, направленные на развитие экономической и социальной инфраструктуры общин Республики Армения.
В ходе заседания были обсуждены поступившие от общин 82 заявки на субвенции. Также был обсужден ряд вопросов, связанных с программными заявками.