ԱՄՆ-ն շարունակում է մասնակցել Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի համար Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բռնության դադարեցումը շարունակում է մեծ նշանակություն ունենալ։ Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղարության մամուլի խոսնակի տեղակալ Վեդանթ Փաթելը։
«Նա հնարավորություն է ունեցել մի քանի անգամ հանդիպել այդ երկրների առաջնորդների հետ՝ Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում։ Մենք նախկինի պես ակտիվորեն մասնակցում ենք դրանում։ Այս հարցում պարոն Բոնոն (ի նկատի ունի ԱՄՆ պետքարտուղարության՝ Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական Լուիս Բոնոյին) շարունակում է մասնակցել այդ բաժնի մյուս աշխատակիցների հետ»,- ասել է Փաթելը։
Փաթելը չի պատասխանել հնարավոր հանդիպումների մասին հարցին, սակայն նշել է, որ առաջիկայում հնարավոր է ասելիք ունենան այս մասով։

U.S. Committed to Cessation of Armenia-Azerbaijan Hostilities
U.S. State Department Principal Deputy Spokesperson Vedant Patel, during an April 20 press briefing, said the U.S. places great importance on ensuring a cessation of hostilities between Armenia and Azerbaijan, specifically in the Nagorno-Karabakh region.
Patel, when asked to comment on the recent trips of U.S. Minsk Group Co-Chair, Senior Advisor on Caucasus Negotiations Louis Bono. and Deputy Assistant Secretary Erika Olson to the region, said he couldn’t provide specifics.
Patel said U.S. State Department Secretary Antony Blinken meet with the leaders of these countries several weeks ago on the margins of the Munich Security Conference.