Վարչապետն ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահ, «Գրանթ Թորնթոն Հայաստան» ընկերության պատվավոր նախագահ Դանիել Քյուրքջյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք վարչապետի կայքում հրապարաված մամուլի հաղորդագրությունից։
«Վարչապետը ողջունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի գործունեությունը՝ Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, գործընկերության խթանման, ինչպես նաև ֆրանսահայ համայնքի ներուժի զարգացման համատեքստում:
Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետ Փաշինյանին՝ բարձր գնահատականի համար և անդրադարձել կառույցի կողմից իրականացվող ծրագրերին: Նա նշել է, որ Ֆրանսահայերի խորհուրդը պատրաստ է սատար լինել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը և ներգրավվել Հայաստանի զարգացման, համազգային օրակարգի կյանքի կոչման, ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցության հարցերի շուրջ: Այս առումով ՀՀ վարչապետը կարևորել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի հետ ակտիվ աշխատանքը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Премьер-министр Пашинян принял председателя Совета армян Франции
Премьер-министр Никол Пашинян принял председателя Совета армян Франции, почетного председателя компании Grant Thornton Armenia Даниела Кюркчяна.
Премьер-министр приветствовал деятельность Совета армян Франции в контексте укрепления отношений Армения-диаспора, стимуляции партнерства, а также развития потенциала армянской общины Франции.
Председатель Совета армян Франции поблагодарил премьер-министра Пашиняна за высокую оценку и коснулся реализуемых структурой программ. Он отметил, что Совет армян Франции готов поддержать правительство Республики Армения и участвовать в развитии Армении, реализации национальной повестки и осуществлении демократических реформ.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам сотрудничества. В этом контексте премьер-министр Армении подчеркнул важность активной работы с Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры.