Ադրբեջանական դիրքերից կրակել են գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացու ուղղությամբ
Ապրիլի 28-ին՝ ժամը 12:15-ին, ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում Նախիջևանիկի համայնքի ղեկավար Սևակ Պետրոսյանից հաղորդում է ստացվել, որ նշված գյուղի վարչական տարածքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հակառակորդի մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով կրակել են քաղաքացու ուղղությամբ:
Արցախի ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ՝ դեպքի վայր մեկնած տեղամասայի տեսուչը պարզել է, որ նույն օրը ժամը 11:05-ի սահմաններում` Ասկերան քաղաքի բնակիչ Արթուր Ռամազյանը «Բելառուս 82» մակնիշի տրակտորով, նշված տարածքում գտնվող նռան այգում, գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից` հրաձգային զինատեսակներով կրակ է արձակվել տրակտորի ուղղությամբ։
Վերջինս գյուղատնտեսական աշխատանքները դադարեցրել է։ Հաղորդումը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։

С азербайджанских позиций стреляли в работавшего в саду фермера
28 апреля в 12:15 глава общины Нахиджеваник Севак Петросян представил в отделение полиции Аскеранского района Арцаха сообщение о том, что с азербайджанских боевых позиций из разнокалиберного стрелкового оружия открыли стрельбу по фермеру, выполнявшему сельскохозяйственные работы на административной территории вышеуказанного села.
Согласно сообщению полиции МВД Арцаха, выехавший на место происшествия участковый инспектор выяснил, что в указанный день около 11:05 с азербайджанских боевых позиций из стрелкового оружия был обстрелян трактор, на котором житель города Аскеран Артур Рамазян выполнял сельскохозяйственные работы в гранатовом саду.
Из-за стрельбы А.Рамазян прекратил работу. Сообщение передано российскому миротворческому контингенту.