Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Չեխիա
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, մայիսի 4-5-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Չեխիայի Հանրապետություն: Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Այցի ընթացքում Հայաստանի վարչապետը հանդիպում կունենա Չեխիայի կառավարության ղեկավար Պետր Ֆիալայի հետ: Նախ տեղի է ունենալու երկու երկրների վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև բանակցությունները կշարունակվեն ընդլայնված կազմերով: Հանդիպման ավարտին Նիկոլ Փաշինյանը և Պետեր Ֆիալան ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան հայտարարություններով:
Հաջորդիվ ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա Չեխիայի նախագահ Պետր Պավելի, խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի նախագահ Մարկետա Պեկարովա Ադամովայի, Սենատի նախագահ Միլոշ Վիստարչիլի հետ:

Премьер-министр Пашинян с двухдневным официальным визитом посетит Чешскую Республику
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян 4-5 мая совершит официальный визит в Чешскую Республику.
В ходе визита премьер-министр Армении встретится с председателем правительства Чехии Петром Фиалой. Сначала состоится беседа премьер-министров двух стран тет-а-тет, затем переговоры продолжатся в расширенном составе. По итогам встречи Никол Пашинян и Петр Фиала выступят с заявлениями для представителей СМИ.
Затем премьер-министр Республики Армения проведет встречи с президентом Чешской Республики Петром Павлом, председателем Палаты депутатов Маркетой Пекаровой Адамовой и председателем Сената Милошем Выстрчилом.