Միրզոյանն ու Բայրամովը պայմանավորվել են շարունակել բանակցությունները
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը մայիսի 1-4-ն Արլինգթոնում (ԱՄՆ Վիրջինիա նահանգ) անցկացրել են բանակցություններ: Այս մասին հայտնում է Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունը։
Նախարարները հյուրընկալվել են Ջորջ Շուլցի արտաքին գործերի ազգային ուսումնական կենտրոնում։ Վաշինգտոնում նախարարները հանդիպել են ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի և նախագահի օգնական և ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ:
Նախարարները ներկայացրել են իրենց տեսակետներն առկա իրավիճակի շուրջ և իրենց դիրքորոշումներն են հայտնել հարաբերությունների կարգավորմանն առնչվող գոյություն ունեցող խնդիրների վերաբերյալ։
Նախարարները և նրանց թիմերն «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» երկկողմ համաձայնագրի նախագծի որոշ հոդվածների շուրջ ունեցել են փոխըմբռնման առաջընթաց՝ միևնույն ժամանակ արձանագրելով, որ մի շարք առանցքային հարցերի շուրջ դիրքորոշումները մնում են տարամետ:
Երկու նախարարներն իրենց գնահատանքն են հայտնել ամերիկյան կողմին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունները հյուրընկալելու համար։ Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել քննարկումները:

Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan and Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov held negotiations on May 1-4 in Arlington, VA (USA).
The ministers were hosted in George Shultz National Foreign Affairs Training Center. While in Washington they met with Secretary of State Anthony Blinken and Assistant to the President and National Security Advisor Jake Sullivan.
The ministers shared their views on the current situation and stated their positions on existing issues related to normalization of relations.
The ministers and their teams advanced mutual understanding on some articles of the draft bilateral Agreement on Peace and Establishment of Interstate Relations, meanwhile acknowledging that the positions on some key issues remain divergent.
Both expressed their appreciation to the US side for hosting negotiations between Armenia and Azerbaijan. The parties agreed to continue the discussions.