Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Չեխիայի Սենատի նախագահ Միլոշ Վիստարչիլին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Չեխիայի Սենատի նախագահ Միլոշ Վիստարչիլի հետ: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Զրուցակիցները կարևորել են երկու երկրների խորհրդարանականների միջև համագործակցության հետագա զարգացումն ու ընդլայնումը, անդրադարձել Վարչապետ Փաշինյանի` Չեխիա կատարած պաշտոնական այցի բանակցություններին ու արդյունքներին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացներին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը, Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Հայաստանում Եվրոպական միության քաղաքացիական առաքելության գործունեությանը և այլ թեմաների:

Pashinyan, Czech Senate President Meet
Armenian PM Nikol Pashinyan met with the President of the Senate of the Czech Republic, Miloš Vistarčil, in Prague today.
The two, accoerding to Pashinyan's office, emphasized the further development and expansion of cooperation between parliamentarians of the two countries, referred to the negotiations and results of Pashinyan's official visit to the Czech Republic.
At the meeting, reference was made to the processes taking place in the South Caucasus, the Nagorno Karabakh conflict, the humanitarian crisis in Nagorno Karabakh due to the illegal blockade of the Lachin Corridor, the activities of the European Union's civilian mission in Armenia and other topics.