Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Չեխիայի Սենատի նախագահ Միլոշ Վիստարչիլին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Չեխիայի Սենատի նախագահ Միլոշ Վիստարչիլի հետ: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Զրուցակիցները կարևորել են երկու երկրների խորհրդարանականների միջև համագործակցության հետագա զարգացումն ու ընդլայնումը, անդրադարձել Վարչապետ Փաշինյանի` Չեխիա կատարած պաշտոնական այցի բանակցություններին ու արդյունքներին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացներին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը, Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Հայաստանում Եվրոպական միության քաղաքացիական առաքելության գործունեությանը և այլ թեմաների:

Премьер-министр Пашинян провел встречу с председателем Сената Чехии Милошем Выстрчилом
Премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с председателем Сената Чешской Республики Милошем Выстрчилом.
Собеседники подчеркнули важность дальнейшего развития и расширения сотрудничества между парламентариями двух стран, коснулись переговоров и результатов официального визита премьер-министра Пашиняна в Чехию.
В ходе встречи были затронуты происходящие на Южном Кавказе процессы, нагорно-карабахский конфликт, гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе вследствие незаконного блокирования Лачинского коридора, а также деятельность гражданской миссии Европейского союза в Армении и другие темы.