Հակառակորդի կրակոցից Սոթքում 2 զինծառայող է վիրավորվել. ՊՆ
Մայիսի 17-ին՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում, Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սոթքի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ զինծառայող: Այս մասին հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից։
«Այնուհետև Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել վիրավոր զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ: Շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ հակառակորդի բացած կրակից վիրավորում է ստացել նաեւ բուժակը:
Պաշտպանության նախարարությունը վիրավորում ստացած զինծառայողի և բուժակի առողջական վիճակի մասին լրացուցիչ կհայտնի»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրությունում։

В Сотке двое армянских военнослужащих получили ранения вследствие выстрелов противника – МО
17 мая около 16:15 подразделения вооруженных сил Азербайджана открыли огонь по армянским позициям, дислоцированным в направлении Сотка. Вследствие стрельбы со стороны противника ранения получили двое военнослужащих Министерства обороны РА.
“После этого подразделения ВС Азербайджана обстреляли машину скорой помощи, перевозившую раненого военнослужащего, в результате чего был ранен также фельдшер.
“О состоянии здоровья получивших ранения военнослужащего и фельдшера будет сообщено дополнительно”,- говорится в сообщении МО РА.