Փաշինյանը կարճատև հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Լատվիայի և Վրաստանի առաջնորդների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Եվրոպայի խորհրդի 4-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում կարճատև հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի, Լատվիայի նախագահ Էգիլս Լևիտսի, Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ: Այս մասին հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր: Վարչապետի աշխատանքային այցն Իսլանդիայի Հանրապետություն ավարտվել է»,- ասվում է կառավարության հաղորդագրությունում:

В Рейкьявике премьер-министр провел краткие встречи с лидерами Франции, Германии, Латвии, Грузии и Польши
Премьер-министр Никол Пашинян на полях 4-го саммита Совета Европы провел краткие встречи с президентом Франции Эммануэлем Макроном, канцлером Германии Олафом Шольцем, президентом Латвии Эгилсом Левитсом, премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили, президентом Польши Анджеем Дудой.
Были обсуждены представляющие взаимный интерес различные вопросы. Рабочий визит премьер-министра в Исландию завершился.