Փաշինյանը պնդում է՝ կարող է ապացուցել, որ Հայաստանի տարածքով միջանցք չի խոստացել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, այսօր Ազգային ժողովում պատասխանելով պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի՝ տարածաշրջանի ճանապարհների կոմունիկացիաների հարցին, հայտարարեց, որ ինքը երդվյալ ատենակալների ֆորմատով կարող է ապացուցել, որ երբեք որևէ մեկին Հայաստանի տարածքով միջանցք չի խոստացել: Ըստ Փաշինյանի՝ ապացուցելու պարագայում, ինքը որոշ նյութեր պետք է գաղտնազերծի:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ այդ քայլին կգնա, եթե ընդդիմադիր գործիչները գան ու քննիչ հանձնաժողովում պնդեն, որ վարչապետն իրոք խոստացել է միջանցքի տրամադրում:
«Ես մի քիչ կդիմադրեմ, բայց եթե ասեն՝ չէ, տեսե՛ք ժողովուրդ, հերթական անգամ, ես իմ ձեռքով կապաակտիվացնեմ և կապացուցեմ»,- հայտարարեց Փաշինյանը:

Пашинян может доказать, что не обещал коридор через территорию Армении
Премьер-министр Никол Пашинян, отвечая сегодня в парламенте на вопрос депутата Сергея Багратяна о дорогах и коммуникациях в регионе, заявил, что может доказать в формате присяжных заседателей, что никогда никому не обещал предоставить коридор через территорию Армении. Но для этого, отметил Пашинян, он должен будет рассекретить некоторые материалы.
По словам премьера, на этот шаг он пойдет в том случае, если оппозиционные деятели явятся в расследовательскую комиссию и будут настаивать на том, что премьер действительно обещал предоставить коридор.
“Я какое-то время будут сопротивляться, но если они скажут народу: “смотрите, в очередной раз…”, я лично дезактивирую и докажу”,- заявил Пашинян.