Փաշինյան. «ՌԴ արտգործնախարարության ներկայացուցիչն իմ ասածը չի կարող մեկնաբանել, իմ ասածը պետք է ականջին օղ անի»
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչն այսօր մեկնաբանել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքը, որ ՀԱՊԿ-ն հեռացել է Հայաստանից: Նշել է նաև, որ ՀԱՊԿ-ն արդյունավետ է աշխատում: Պատգամավոր Արփի Դավոյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին խնդրել է մեկնաբանել Ռուսաստանի ԱԳՆ-ի հայտարարությունը:
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ չգիտի, թե ԱԳՆ, որ ներկայացուցիչն է նման հայտարարություն արել: Նշեց, որ ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչն իր զրուցակիցը լինել չի կարող:
«Ռուսաստանի Դաշնության նախագահն է իմ զրուցակիցը և վարչապետն է իմ զրուցակիցը: Նույնիսկ Ռուսաստանի Դանության՝ հարգելի և բարեկամ պետության ԱԳՆ ներկայացուցիչն իմ ասածը չի կարող մեկնաբանել: Ինքն իմ ասածը պետք է ականջին օղ անի պարզապես»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

Н.Пашинян: “Представитель МИД РФ не может комментировать мои слова. Он просто должен намотать их себе на ус”
Официальный представитель Министерства иностранных дел Российской Федерации сегодня прокомментировал слова премьер-министра Никола Пашиняна о том, что Организация Договора о коллективной безопасности ушла из Армении. Представитель внешнеполитического ведомства РФ также заявил, что ОДКБ работает результативно.
Во время сегодняшнего правительственного часа в парламенте депутат Арпи Давоян попросила премьер-министра Никола Пашиняна прокомментировать заявление МИД России.
Премьер не знал, кто из представителей внешнеполитического ведомства РФ выступил с таким заявлением, но отметил, что представитель МИД не может быть его собеседником.
“Мои собеседники – президент и премьер-министр Российской Федерации. А представитель МИД, пусть даже уважаемого и дружественного государства – Российской Федерации, не может комментировать мои слова. Он просто должен намотать их себе на ус”,- сказал Никол Пашинян.