Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Քիշնև
Երկօրյա աշխատանքային այցով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Մոլդովա` Քիշնև: Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Վարչապետ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի հետ երեկոյան այցելել է «Հանրապետության պալատ», որտեղ Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ գագաթնաժողովի մասնակից պետությունների ղեկավարների հետ ներկա է գտնվել դասական երաժշտության համերգին:
Հաջորդիվ Մոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուի անունից պատվիրակությունների ղեկավարների պատվին տրվել է ընդունելություն:
Վարչապետը հունիսի 1-ին Քիշնևում կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ գագաթնաժողովին: Միջոցառման շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը երկկողմ հանդիպումներ կունենա միջազգային գործընկերների հետ:
Քիշնևում նախատեսված է նաև ՀՀ վարչապետի, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի, Եվրոպական խորհրդի նախագահի և Ադրբեջանի նախագահի հնգակողմ հանդիպումը:

Премьер-министр вместе с супругой посетил концерт в рамках саммита Европейского политического сообщества
Премьер-министр Никол Пашинян с двухдневным рабочим визитом прибыл в Кишинев.
Вечером премьер-министр Пашинян вместе с супругой Анной Акопян посетил “Дворец Республики”, где вместе с главами государств-участников Второго саммита Европейского политического сообщества присутствовал на концерте классической музыки.
Затем от имени президента Молдовы Майи Санду был организован официальный прием в честь глав делегаций.
В Кишиневе премьер-министр 1 июня примет участие во Втором саммите Европейского политического сообщества. На полях мероприятия премьер-министр проведет двусторонние встречи с международными партнерами.