Բացառիկ նորույթներ, լավագույն բենդեր ու հայկական մշակույթ. «Արմենիա Վայնը» Երևանի գինու օրերին կներկայանա նոր ֆորմատով
Երևանյան ամենասիրելի ու ամենագինառատ փառատոնն այս տարի տեղի կունենա hունիսի 2-ին, 3-ին և 4-ին, Սարյան փողոցում։
«Երևանի գինու օրերի» շրջանակում «Արմենիա Վայն» գինեգործարանը կներկայանա նոր ֆորմատով՝ հավատարիմ հայկական գինու մշակույթը լավագույնս ներկայացնելու և տարածելու իր գլխավոր սկզբունքին։
Ընդարձակ տաղավարում ընկերությունն այս տարի կունենա նաև համերգային ծրագիր՝ լավագույն բենդերի մասնակցությամբ։ Մրցանակակիր գինիներ, բացառիկ նորույթներ և, իհարկե, բարձր տրամադրություն է խոստանում «Արմենիա Վայնն» իր տաղավարի բոլոր հյուրերին։
Հայկական անուշաբույր գինիներին զուգահեռ «Արմենիա Վայն» ընկերությունը փառատոնի մասնակիցներին այս տարի առաջարկում է նաև փորձել գինու հիմքով հեղինակային կոկտեյլներ, որոնք հենց տաղավարում կպատրաստեն ամենահայտնի բարմենները։
Ընկերությունն ունենալու է նաև առանձին բեմ՝ հագեցած ելույթներով։ «Արմենիա Վայնի» տաղավարում հյուրերին լավագույն երգացանկով կսպասեն Ֆորշը, Երվանդ Երզնկյանը, «Լավ էլի», «Կամի Ֆրենդզ», «Հայաթ Փրոջեքթ», «Նեմրա» բենդերը։
Անակնկալները սրանով չեն սահմանափակվում։ «Արմենիա Վայն» ընկերության ֆրանսիացի գլխավոր խորհրդատու Ժան Բատիստ-Սուլան կունենա վարպետության բացառիկ դաս․ hունիսի 2-ին` 21:30-22:30-ին, նա կպատմի բիոդինամիկ այգեգործության մասին։ Փառատոնի մասնակիցները հնարավորություն կունենան նաև բացահայտելու գինեգործական մշակույթը Հայաստանի գինու պատմության թանգարանի տաղավարում։ Տարածքում մշտապես կգործի նաև կավագործության անկյունը և գաստրո տաղավարը։

Armenia Wine Offers Music, Master Class and More at Yerevan Wine Days Festival
As part of "Yerevan Wine Days", the Armenia Wine company will present itself in a new format, faithful to its main principle of presenting and spreading Armenian wine culture in the best way.
This year, the company will also have a concert program in the luxury pavilion with the participation of the best bands. Armenia Wine promises award-winning wines, exclusive novelties and, of course, great vibes to all guests of its pavilion.
Along with the aromatic Armenian wines, Armenia Wine will have unique wine-based cocktails, made by the most famous bartenders right at the pavilion.
The company will also have a separate stage, full of performances. Forsh, Yervand Yerznkyan, Lav Eli, Kami Friends, Hayatt Project, Nemra bands will delight guests at the Armenia Wine stage.
The surprises are not limited to this. The French main consultant of Armenia Wine, Jean Baptiste-Sula, will have an exclusive master class. On June 2, 21:30-22:30, he will talk about biodynamic viticulture. The participants of the festival will also have the opportunity to discover the winemaking culture in the pavilion of the Wine History Museum of Armenia. The pottery corner and the gastro pavilion will also be constantly operating in the area.