Ադրբեջանական կողմը կրակ է բացել Կարվին տեղամասում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ
Հունիսի 8-ին՝ ժամը 17:35-20։30-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի արևելյան և հյուսիսային ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Ժամը 18։20-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Կարվին տեղամասում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ։
Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Հունիսի 9-ի՝ ժամը 09։00-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Азербайджанская сторона обстреляла трактор, выполнявший сельхозработы
8 июня с 17:35 до 20։30 вооруженные силы Азербайджана, применив стрелковое оружие, нарушили режим прекращения огня на восточном и северном направлениях линии соприкосновения. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
“Около 18։20 азербайджанская сторона обстреляла из стрелкового оружия трактор, выполнявший сельскохозяйственные работы в местности Карвин. С армянской стороны потерь нет.
Командование миротворческим контингентом РФ проинформировано о нарушении режима прекращения огня.
По состоянию на 09։00 9 июня ситуация на линии соприкосновения относительно стабильная”,- говорится в сообщении.