Ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
Հունիսի 14-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հյուսիսային, արևելյան և հարավ-արևմտյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք։
Արցախի պաշտպանության նախարարության հաղորդմամբ՝ ժամը 09:15-11:14-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Մաճկալաշեն և Ճարտար համայնքներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ:
«Հայկական կողմը կորուստներ չունի։ Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։ Հունիսի 15-ի ժամը 09։30-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է»,- նշված է հաղորդագրությունում:

ВС Азербайджана обстреляли выполнявших сельхозработы гражданских лиц
14 июня вооруженные силы Азербайджана, применив огнестрельное оружие, нарушили режим прекращения огня на северном, восточном и юго-западном направлениях линии соприкосновения.
По сообщению Министерства обороны Арцаха, с 09:15 до 11:14 азербайджанская сторона обстреливала из огнестрельного оружия гражданских лиц, выполнявших сельскохозяйственные работы в общинах Мачкалашен и Чартар.
“С армянской стороны потерь нет. Командование миротворческим контингентом РФ проинформировано о нарушении режима прекращения огня. По состоянию на 09։30 15 июня ситуация на линии соприкосновения относительно стабильная”,- говорится в сообщении.