Ադրբեջանական դիրքից կրակել են Ճանկաթաղ գյուղի բնակելի տան ուղղությամբ․ ԱՀ ՆԳՆ
Հունիսի 22-ին` ժամը 19:25-ին, Մարտակերտի շրջանի Ճանկաթաղ գյուղի բնակիչ Զորի Առաքելյանը (ծնված 1983թ.), զանգահարել է շրջանային բաժնի հերթապահ մաս և հաղորդել, որ ադրբեջանական դիրքից անկանոն կրակահերթ են արձակել իրենց տան ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ներքին գործերի նախարարությունը։
«Դեպքի վայր մեկնած ավագ հետաքննիչը պարզել է, որ ժամը 13:30-ի սահմաններում Ճանկաթաղ գյուղի հարակից տարածքում գտնվող ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից արձակված կրակոցների հետևանքով վնասվել է Զ. Առաքելյանի տան տանիքը:

С азербайджанских позиций был обстрелян жилой дом в селе Чанкатах
22 июня в 19:25 житель села Чанкатах Мартакертского района Арцаха Зорий Аракелян (1983 г.р.) позвонил в дежурную часть районного отделения полиции, сообщив о том, что с азербайджанских позиций ведется беспорядочная стрельба в направлении его дома. Об этом сообщает Министерство внутренних дел Республики Арцах.
“Прибывший на место происшествия следователь выяснил, что вследствие выстрелов из стрелкового оружия, произведенных около 13:30 с азербайджанских боевых позиций, размещенных на сопредельной с Чанкатахом территории, повредилась крыша дома З. Аракеляна.
Размер ущерба устанавливается. Информация передана российскому миротворческому контингенту”,- говорится в сообщении МВД Арцаха.