Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտունու, Ասկերանի, Շուշիի և Մարտակերտի շրջանների ուղղությամբ խախտել է հրադադարը
Հունիսի 25-ի ժամը 12:40-ից հունիսի 26-ի ժամը 01։00-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտունու, Ասկերանի, Շուշիի և Մարտակերտի շրջանների ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Հունիսի 25-ի ժամը 17։30-ի սահմաններում ադրբեջանական ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Ավդուռ համայնքի դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ։
Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։ Հունիսի 26-ի ժամը 09։30-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է»,- նշված է հաղորդագրությունում։

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня в направлении нескольких районов Арцаха
С 12:40 25-го июня до 01։00 26 июня вооруженные силы Азербайджана, применив стрелковое оружие, нарушили режим прекращения огня в направлении Мартунинского, Аскеранского, Шушинского и Мартакертского районов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
“25 июня около 17։30 азербайджанские подразделения открыли огонь из стрелкового оружия по трактору, выполнявшему сельскохозяйственные работы в полях общины Авдур. С армянской стороны потерь нет.
Командование миротворческим контингентом РФ проинформировано о нарушении режима прекращения огня. По состоянию на 09։30 26 июня ситуация на линии соприкосновения была относительно стабильной”,- говорится в сообщении.