Վարչապետն ընդունել է բրիտանա-նիդերլանդական Shell ընկերության պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է բրիտանա-նիդերլանդական Shell ընկերության ԱՊՀ և Մերձավոր Արևելքի երկրների գծով փոխտնօրեն Ջոանա Քուենսբերգի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետը ողջունել է հեղինակավոր ընկերության մուտքը հայկական շուկա, որի առաջին բենզալցակայանը հունիսի 29-ին բացվել է Երևանում: Նիկոլ Փաշինյանը վստահություն է հայտնել, որ ընկերությունն իր գործունեությամբ նոր որակ և բիզնես մշակույթ կներդնի հայկական շուկայում: Վարչապետն ընկերությանը մաղթել է հաջողություններ և ընդգծել, որ Կառավարությունը շարունակելու է հետևողական քայլերը բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ:
Ջոանա Քուենսբերգը շնորհակալություն է հայտնել Կառավարությանը՝ ՀՀ-ում Shell ընկերության ներգրավմանն աջակցելու համար և մանրամասներ փոխանցել հետագա ծրագրերի վերաբերյալ: Տեղեկացվել է, որ առաջիկա 5 տարիների ընթացքում ընկերությունը նախատեսում է Երևանում և բոլոր մարզերում գործարկել 25 բենզալցակայան, որտեղ կմատուցվեն նաև տարբեր այլ ծառայություններ:

Премьер-министр Пашинян принял делегацию британо-голландской компании Shell
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с заместителем директора британо-голландской компании Shell по странам СНГ и Ближнего Востока Джоанной Куэнсберг (Joanna Kuenssberg).
Премьер-министр приветствовал выход известной компании на рынок Армении, первая бензозаправочная станция которой была открыта в Ереване 29 июня. Никол Пашинян выразил уверенность, что своей деятельностью компания привнесет на армянский рынок новое качество и новую культуру бизнеса. Премьер-министр пожелал компании успехов и подчеркнул, что правительство продолжит последовательные шаги по улучшению бизнес-среды.
Джоанна Куэнсберг поблагодарила правительство за поддержку выхода компании Shell на рынок Армении и представила подробности о дальнейших планах. Было отмечено, что в течение следующих 5 лет компания планирует запустить 25 автозаправочных станций в Ереване и во всех областях, где также будут предоставляться различные другие услуги.