ՊՆ-ն դատապարտում է եւ զորակցում
Հունիսի 17-ին «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ ՀՀ ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ, արդեն կան ձերբակալվածներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խստորեն դատապարտում է ՀՀ ցանկացած քաղաքացու նկատմամբ ոտնձգության դրսևորումը, անկախ նրանից` տուժողը շարքային քաղաքացի է, զինված ուժերի ժամկետային զինծառայող կամ սպա: Պաշտպանության նախարարությունը հետևում է միջադեպի կապակցությամբ հարուցված քրեական գործի ընթացքին և վստահ է, որ միջադեպի մեղավորները պատժվելու են օրենքի ողջ խստությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր զորակցությունն է հայտնում տուժածներին, նրանց հարազատներին և վստահեցնում է, որ անտարբեր չէ մեր հասարակությունում առկա սանձարձակ դրսևորումների նկատմամբ:

МО осуждает и выражает поддержку
«В связи с инцидентом, произошедшим 17 июня в ресторанном комплексе «Арснакар», в полиции возбуждено уголовное дело, уже есть задержанные.
Министерство обороны решительно осуждает посягательство в отношении любого гражданина РА, независимо от того, является потерпевший рядовым гражданином, срочным военнослужащим или офицером Вооруженных сил. Министерство обороны следит за ходом уголовного дела, возбужденного по поводу инцидента, и выражает уверенность в том, что виновные в инциденте будут наказаны по всей строгости закона.
Министьерство обороны РА выражает поддержку потерпевшим и их родным и заверяет, что не останется равнодушным к проявлениям разнузданности в нашем обществе».