Բաթում տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հանդիպումը
Վրաստանի Բաթում քաղաքում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ` Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հանդիպումը: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Նախ կայացել է երկու երկրների առաջնորդների առանձնազրույցը, այնուհետև բանակցությունները շարունակվել են ընդլայնված կազմերով:
Վարչապետներն ընդգծել են պատմամշակութային ամուր կապերը, որոնք միավորում են երկու ազգերին։
Նշվել է, որ տարածաշրջանային կայունությանն ու բարգավաճմանը նպաստելու ընդհանուր հանձնառությամբ Հայաստանն ու Վրաստանը նպատակ ունեն ներգրավվել բարձր մակարդակի երկխոսություն ռազմավարական հարցերի շուրջ, ինչը լրացուցիչ խթան կհանդիսանա արդյունավետ համագործակցության համար՝ միաժամանակ նպաստելով տարածաշրջանային խաղաղությանն ու կայունությանը:
Կարևորվել են ինտենսիվ շփումները, որոնք վկայում են երկկողմ հարաբերությունների դինամիկ զարգացման և քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակի մասին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Վրաստան համագործակցության օրակարգային հարցերն ու հեռանկարները, անդրադարձ կատարել տարբեր ոլորտներում համագործակցության հետևողական զարգացմանն ու ընդլայնմանն ուղղված հետագա քայլերին:

В Батуми состоялась встреча Никола Пашиняна и Ираклия Гарибашвили
В грузинском городе Батуми состоялась встреча премьер-министров Армении и Грузии Никола Пашиняна и Ираклия Гарибашвили.
Сначала состоялась беседа лидеров двух государств тет-а-тет, а затем переговоры продолжились в расширенном составе.
Премьер-министры подчеркнули прочные культурно-исторические связи, которые объединяют два народа.
Было отмечено, что в рамках общей приверженности содействию региональной стабильности и процветанию Армения и Грузия нацелены на диалог на высоком уровне по стратегическим вопросам, что придаст дополнительный импульс эффективному сотрудничеству, способствуя вместе с тем региональному миру и стабильности.
Была подчеркнута важность интенсивных контактов, которые свидетельствуют о динамичном развитии двусторонних отношений и высоком уровне политического диалога.
Собеседники обсудили вопросы повестки дня и перспективы сотрудничества между Арменией и Грузией, коснулись дальнейших шагов по последовательному развитию и расширению сотрудничества в различных сферах.