Ադրբեջանական դիրքերից կրակել են քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
Հուլիսի 24-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի Շոշի բաժանմունքից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ ժամը 11:20-ի սահմաններում, Մարտունու շրջանի Գիշի համայնքի բնակիչ Ա. Մ.-ն (ծնված 1959թ.) իրեն պատկանող տրակտորով Շոշ գյուղի վարչական տարածքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ էր իրականացնում, երբ ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տեսակի զենքերից կրակ են բացել տրակտորի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ներքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«Զինադադարի խախտման հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները: Ոչ ոք չի տուժել։ Հաղորդումը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին»,-նշված է հաղորդագրությունում։

С азербайджанских позиций открыли огонь по гражданским лицам
24 июля из Шошского отделения полиции Аскеранского района поступило сообщение о том, что около 11:20 житель общины Гиши Мартунинского района (1959 г.р.) на принадлежащем ему тракторе выполнял сельскохозяйственные работы на административной территории села Шош, когда с азербайджанских боевых позиций по трактору был открыт огонь из различных видов стрелкового оружия. Об этом сообщает пресс-служба МВД Республики Арцах.
“Вследствие нарушения режима прекращения огня сельскохозяйственные работы были приостановлены. Пострадавших нет. Информация передана российскому миротворческому контингенту”,- говорится в сообщении.