Երևանի քաղաքապետի տեղակալը հանդիպել է Աբովյան-Կորյուն խաչմերուկի գետնանցման տնտեսվարողներին
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանը հանդիպել է Աբովյան-Կորյուն փողոցների խաչմերուկի գետնանցման տնտեսվարողների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է տնտեսվարողների բարձրացրած հարցը:
Վերջիններիս ներկայացվել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը ներկայումս մշակվում է մայրաքաղաքի գետնանցումների կառավարման հայեցակարգը: Մինչ այդ տնտեսվարողներին առաջարկվել է մեկ տարի ժամկետով վարձակալության պայմանագիր կնքել:
Գետնանցումների կառավարման հայեցակարգի պատրաստ լինելուն պես կքննարկվի նաև երկարաժամկետ պայմանագրեր կնքելու հարցը:

Вице-мэр Еревана встретился с хозяйствующими субъектами
Вице-мэр Еревана Ваге Никоян встретился с хозяйствующими субъектами, работающими в подземном переходе на перекрестке улиц Абовяна и Корюна.
В ходе встречи хозяйствующие субъекты были проинформированы о том, что в настоящее время в столичной мэрии разрабатывается концепция управления подземными переходами. А пока им было предложено заключить договор об аренде сроком на год.
По завершении разработки концепции управления подземными переходами начнется обсуждение вопроса о заключении с хозяйствующими субъектами долгосрочного договора. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.