Դադարեցվել է «Յունիք ֆարմասյութիքալ լաբորատորիա» արտադրության «Դոկտոր Մոմ օշարակ» դեղի շրջանառությունը
Առողջապահության նախարարի հունիսի 15-ի հրամանով դադարեցվել է հնդկական «Յունիք ֆարմասյութիքալ լաբորատորիա» արտադրության «Դոկտոր Մոմ օշարակ» P8026, P8053, P8054, P8055, P8060, PZU 9014, PZU 9060, PZU 0030, PZU 1018 խմբաքանակների դեղի շրջանառությունը Հայաստանում:
Դեղի շրջանառությունը դադարեցվել է՝ հիմք ընդունելով ՀՀ կառավարության 2002 թ. N 1300-Ն որոշմամբ հաստատված առողջապահության նախարարության կանոնադրության 12-րդ կետը, կառավարության 2001 թ. «Հայաստանի Հանրապետությունում դեղերի պետական գրանցման կարգը և դեղերի պետական գրանցման փորձաքննության վարձի չափերը հաստատելու մասին» N 347 որոշմամբ հաստատված կարգի 30-րդ կետը, «Ջոնսոն ընդ Ջոնսոն» ընկերությունից ստացված գրությունը, ՀՀ ԱՆ «Դեղերի և բժշկական տեխնոլոգիաների փորձագիտական կենտրոն» ՓԲԸ-ի 2012 թ. հունիսի 7-ի գրությունը:

В Армении прекращен оборот препарата “Доктор МОМ” производства “Юник фармасьютикал лаборатория”
Приказом министра здравоохранения РА от 15 июня в Армении прекращен оборот препарата “Доктор МОМ сироп” партий P8026, P8053, P8054, P8055, P8060, PZU 9014, PZU 9060, PZU 0030, PZU 1018, произведенных индийской компанией “Юник фармасьютикал лаборатория”.
Оборот данного лекарства прекращен на основе п.12 устава министерства здравоохранения РА, п.30 порядка, утвержденного решением правительства РА номер 347 от 2001 г. “Об утверждении порядка госрегистрации и размеров платы за экспертизу госрегистрации лекарств в Республике Армения”, письма компании “Джонсон энд Джонсон”, письма ЗАО “Экспертный центр лекарств и медицинских технологий” МЗ РА от 7 июня 2012 г.