Կանցկացվի բողոքի ակցիա` Նանսենի այգում կատարվող կառուցապատման դեմ
Հունիսի 27-ին՝ ժամ 11:00-ին, Երևանի քաղաքապետարանի առջև կանցկացվի բողոքի ակցիա՝ ընդդեմ Նանսենի այգում կատարվող կառուցապատման:
Նանսենի այգում դեռևս շարունակվում են կառուցապատման աշխատանքները, որոնց օրինական հիմքերը խիստ կասկածելի են. չեն անցկացվել հանրային լսումներ, իսկ քաղաքապետարանը բնակիչների բողոքներին պատասխանել է միայն մամուլի ասուլիսի ձևով, որում հիմնավոր տեղեկատվություն չի տրվել կատարվող աշխատանքների վերաբերյալ:
Հաշվի առնելով այս ամենը և մինչ այժմ կատարված հաջողված ու անհաջող փորձերը՝ հանրային տարածքներն իրենց նպատակային նշանակությանը համապատասխան օգտագործելու համար, Երևանի և մասնավորապես Նանսենի այգու շրջակա տարածքի բնակիչները նախաձեռնում են բողոքի ակցիա Երևանի քաղաքապետարանի մոտ:
Ակցիայի ժամանակ բնակիչները կպահանջեն, որ քաղաքապետն անձամբ պատասխանի իրենց հարցերին և չեղյալ համարի այն որոշումները, որոնք կայացրել է՝ առանց քաղաքացիներիս համաձայնության:
«Հորդորում ենք բոլոր շահագրգիռ կողմերին իրենց ֆիզիկական ներկայությամբ արտահայտել իրենց բողոքը և դրանով իսկ նպաստել մեր քաղաքի ևս մի հանրային ու կանաչապատ տարածքի պահպանմանն ու նպատակային նշանակությամբ օգտագործմանը»,- կոչ են անում բնակիչները:

Состоится акция протеста против застройки в парке Нансена
27 июня в 11.00 перед зданием мэрии Еревана состоится акция протеста против застройки в парке Нансена.
Здесь все еще продолжаются строительные работы, законность которых вызывает серьезные сомнения, поскольку не были проведены общественные слушания, а мэрия в ответ на на жалобы граждан ответила лишь пресс-конференцией, на которой не прозвучала обоснованная информация об осуществляющемся строительстве.
Учитывая все это, а также успешные и безуспешные попытки использовать общественные территории по своему назначению, жители Еревана и в частности соседней с парком Нансена территории инициировали провести перед мэрией акцию протеста.
Участники акции потребуют, чтобы мэр лично ответил на их вопросы и отменил те решения, которые были приняты без согласия граждан.
“Призываем все заинтересованные стороны своим физическим присутствием выразить протест и тем самым способствовать сохранению и использованию по назначению еще одной общественной зеленой зоны в нашем городе”,- говорится в обращении жителей Еревана.