Սոթքի հայկական դիրքերի ուղղությամբ կրակից հայկական կողմն ունի 2 զոհ, 1 վիրավոր
«Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով հայկական կողմն ունի 2 զոհ, 1 վիրավոր»,- հայտնում է Հայաստանի Պաշտպանության նախարարությունը:
Զոհված զինծառայողների տվյալները, ինչպես նաև վիրավոր զինծառայողի առողջական վիճակի մասին պաշտպանության նախարարությունը խոստանում է հաղորդագրություն հրապարակել ավելի ուշ:
Ավելի վաղ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 07:50-ից սկսած, Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն ինտենսիվ կրակ է բացել Գեղարքունիքի մարզի Սոթք բնակավայրի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ նույն ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից զատ, կիրառում է նաև ականանետ:

Двое погибших и один раненый вследствие обстрела Азербайджаном армянских позиций в Сотке
“Двое военнослужащих погибли и один получил ранение вследствие обстрела дислоцированных в Сотке армянских позиций со стороны вооруженных сил Азербайджана”,- сообщает Министерство обороны Армении.
Данные погибших военнослужащих, а также информацию о состоянии раненого военнослужащего МО предоставит чуть позже.
Ранее Минобороны сообщило, что с 07:50 1-го сентября ВС Азербайджана начали вести интенсивный огонь по армянским позициям, дислоцированным в районе Сотка.
На этом же направлении ВС Азербайджана, помимо стрелкового оружия разного калибра, применяют также миномет, говорится в сообщении.