Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ 10 բուժառու Արցախից տեղափոխվել է Հայաստան
Այսօր՝ սեպտեմբերի 7-ին Արցախի առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 10 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից:
«Արևիկ» բուժմիավորումում, ըստ նախարարության, այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 28 երեխա, 5-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում: «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 91 հիվանդ, 4 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Десять пациентов в сопровождении МККК перевезены из Арцаха в Армению
Сегодня, 7 сентября, 10 пациентов ЗАО “Республиканский медицинский центр” Министерства здравоохранения Арцаха вместе с сопровождающими лицами были перевезены в сопровождении Международного Комитета Красного Креста в специализированные медцентры Армении. Об этом сообщает Минздрав Республики Арцах.
В настоящее время в медобъединении “Аревик” стационарное лечение получают 28 детей, пять детей находятся в неонатальном и реанимационном отделении. В ЗАО “Республиканский медцентр” стационарное лечение получает 91 пациент, четыре пациента находятся в реанимационном отделении. Состояние двух из них крайне тяжелое.