ԱՀ քաղաքացիները «Ղարաբաղը Ադրբեջան է» բովանդակությամբ «SMS»-ներ են ստացել․ ԱԱԾ
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ԼՂ քաղաքացիները «9009», «0044», «4452» կարճ հեռախոսահամարներից «Ղարաբաղը Ադրբեջան է» բովանդակությամբ «SMS» հաղորդագրություններ են ստացել։
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում նման հաղորդագրություններ ստանալու դեպքում չպատասխանել և խուճապի չմատնվել։
Կասկածելի բնույթի հաղորդագրություններ, զանգեր ստանալու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»,- ասված է ԱՀ ԱԱԾ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Граждане Арцаха получили SMS с запиской “Карабах – это Азербайджан”: СНБ
Служба национальной безопасности Республики Арцах сообщает, что граждане Арцаха получили с коротких телефонных номеров 9009, 0044, 4452 SMS-сообщения с запиской “Карабах – это Азербайджан”.
“Служба национальной безопасности Республики Арцах призывает в случае получения подобных сообщений не отвечать и не поддаваться панике. При получении сообщений и звонков подозрительного характера немедленно обращайтесь в Службу национальной безопасности Республики Арцах или звоните на телефоны “горячей линии” 047-94-41-26 и 41-26”,- говорится в сообщении.