Wildberries-ը հայտնում է, որ վերջնական շտկել է Հայաստանում գների ոչ ճշգրիտ արտացոլման սխալը
Wildberries առցանց հարթակն ավարտին է հասցրել տեխնիկական աշխատանքները՝ վերացնելու Հայաստանում գնորդների համար ապրանքների արժեքի ոչ ճշգրիտ ցուցադրման հետ կապված սխալը՝ ինչպես պաշտոնական կայքում, այնպես էլ Android և iOS բջջային հավելվածներում: Համաձայն հարթակի կանոնների՝ պատվերների ձևակերպումը բացառապես կատարվելու է՝ հաշվի առնելով տարածաշրջանը և տվյալ վայրի համար ֆիքսված գները։ Այս մասին նշված է ընկերության տարածած հաղորդագրությունում։
Ընկերությունը տեղեկացնում է նաև, որ ի աջակցություն երկրում ձեռներեցության զարգացմանը, Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության հետ համատեղ և Ռուս-հայկական գործարար խորհրդի հովանու ներքո, մշակվել է օնլայն և օֆլայն միջոցառումների ցանկ տեղական բիզնեսի ներկայացուցիչների համար, որոնք ցանկանում են զարգանալ առցանց առևտրի սեգմենտում։
Այսպիսով, սեպտեմբերի 14-ին, ժամը՝ 12.00-ին, Wildberries-ի փորձագետների մասնակցությամբ կանցկացվի վեբինար, որի շրջանակում ձեռներեցների հետ կքննարկվեն հարթակում բիզնես սկսելու հնարավորությունները՝ բիզնես մոդելի ընտրությունից և վաճառողի գրանցվելուց մինչև հարթակում առաջխաղացման գործիքներ:
Բացի այդ, կկազմակերպվի երկրորդ բաց կլոր սեղանը տեղական բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ, որի շրջանակում հարթակի մասնագետները կպատասխանեն ձեռներեցների հարցերին և կօգնեն նրանց առցանց վաճառքի հետագա զարգացման գործում։
«Մենք ձգտում ենք խթանել տեղական բիզնեսի զարգացումը և բարելավել ծառայությունները ինչպես վաճառողների, այնպես էլ գնորդների համար: Wildberries-ի բիզնես մոդելը լայն հնարավորություններ է ընձեռում հայ ձեռներեցների արտահանման ներուժը զարգացնելու համար՝ հնարավորություն տալով նրանց մուտք գործել այն երկրների շուկաներ, որտեղ գործում է ընկերությունը:
Մենք հնարավորություններ ենք ստեղծում ապրանքների տեսականին ընդլայնելու և դրանք հնարավորինս մատչելի դարձնելու սպառողների համար, այդ թվում՝ Հայաստանից»,- մեկնաբանել են Wildberries-ի մամուլի ծառայությունից։
Վերապատրաստման ծրագրերի օրացույցը կհրապարակվի Տելեգրամում․ t.me/globalwb ընկերության պաշտոնական ալիքում և t.me/WB_Armenia վաճառողների համար նախատեսված հարթակում։

Wildberries устранил ошибку с некорректным отображением цен в Армении
Онлайн-платформа Wildberries завершила технические работы по устранению ошибки с неверным отображением стоимости товаров для покупателей Армении: как на основном клиентском сайте, так и в мобильных приложениях (Android и iOS). В соответствии с правилами онлайн-платформы, заказ товара может быть совершен исключительно с указанием региона нахождения и по стоимости для данной локации.
Также в поддержку развития предпринимательства страны, совместно с Министерством экономики Армении и под эгидой Российско-армянского делового совета, разработаны онлайн и оффлайн обучающие мероприятия для представителей местного бизнеса, желающих развиваться в сегменте онлайн-торговли. Участникам программы предоставлена уникальная возможность получить пошаговые практические рекомендации по всему комплексу интересующих вопросов для эффективной работы в онлайн-сегменте.
14 сентября, в 12.00 по ереванскому времени состоится новый вебинар с экспертами Wildberries, на котором обсудят с предпринимателями стратегию запуска бизнеса на платформе: от выбора бизнес-модели и регистрации на портале продавца, до выбора продукта к продаже и заполнения карточки товаров, а также об инструментах продвижения на платформе.
Помимо этого, будет организован второй открытый круглый стол с представителями бизнеса Армении, на котором представители платформы ответят на вопросы предпринимателей, получат от них обратную связь и помогут им в дальнейшем развитии онлайн-продаж.
“Мы стремимся содействовать развитию местного бизнеса, совершенствуем сервисы как для продавцов, так и для покупателей. Бизнес-модель Wildberries предоставляет широкие возможности для развития экспортного потенциала армянских предпринимателей, открывая им доступ к рынкам всех стран присутствия компании.
Создаем возможности для расширения ассортимента товаров и делаем их максимально доступными для потребителей, в том числе из Армении”, - комментируют в пресс-службе Wildberries.
Календарь обучающей программы будет анонсирован в t.me/WB_Armenia и в официальном ТГ-канале t.me/globalwb.